JAKĄ METODĘ WYBRAĆ

Wybór metody spawania jest bardzo istotny w kontekście wykonywanej pracy. Jeżeli jeszcze nie jesteście zdecydowani, przedstawiamy Wam różnice z podziałem na takie parametry, jak:

  • materiał który będziemy spawać
  • wytrzymałość połączeń czyli spoin
  • szybkość i wydajność spawania
  • umiejętności spawacza przy wykonywaniu pracy, które wpływają na jakość wykonanych połączeń.

Spawany materiał:

Wytrzymałość połączeń:

Najwyższą jakość połączeń uzyskujemy metodą MMA (111) jest ona jednak zależna od umiejętności spawacza. Dobrą jakość połączeń otrzymujemy w metodach MIG (131), MAG (135) (136) oraz w spawaniu gazowym (311). Jakość połączeń w metodzie TIG (141) zależna jest od umiejętności spawacza.

Szybkość i wydajność spawania:

Metody spawania różnią się również ze względu na szybkość i wydajność tworzenia połączeń. Metody MIG (131), MAG (135) oraz spawania gazowe (311) pozwalają na osiągnięcie dużych postępów w pracy. Natomiast metody MMA (111) i TIG (141) są metodami powolnego postępu prac.

Umiejętności spawacza:

Metody TIG (141) oraz spawanie gazowe są łatwe do opanowania i nie wymagają dużych umiejętności manualnych. Natomiast metody MMA (111) oraz MAG (135) wymagają od spawaczy dużych umiejętności, które mają bardzo duży wpływ na jakość spoin.

30 lat doświadczenia w prowadzeniu szkoleń

Szkoleniowe centrum spawalnicze to najmłodsze dziecko rodzinnej firmy BIAŁECKI Ośrodek Szkolenia. Istniejemy i szkolimy zawodowo już prawie 30 lat.

Sieć ośrodków w Katowicach, Jastrzębiu-Zdroju, Świętochłowicach, Krakowie i w Tychach pozwala nam z sukcesami szkolić w różnych specjalnościach tysiące osób rocznie.

MASZ PYTANIA? NAPISZ:

LUB ZADZWOŃ TERAZ

32 413 17 17